DERNEĞİMİZİN KURS VE EĞİTİMLERİ

      DERNEĞİMİZDEKİ KURS VE FAALİYETLER

1. Koro Çalışması: Koromuz yaklaşık 20 bay ve 20 bayandan oluşmaktadır. her sene Eylül/Ekim aylarında başlayan faaliyet Haziran ayına kadar haftada iki gün ve ikişer saat olarak devam eder. Temmuz-Eylül arası yaz tatili verilerek çalışmalara ara verilir. bu dönem içerisinde, biri Aralık veya ocak diğeri de haziran olmak üzere en az iki konser icra edilir. 
    Koro çalışmalarımıza nota ve solfej esas alınarak başlanır. Hiç solfej (Nota okuma) bilmeyen bir korist bir sezon sonunda hiç bilmediği bir eseri çözer duruma ulaşır. Yeni katılan ve nota bilmeyen koristlere ilk başlarda ek dersler verilebilir.
    Koro çalışmalarında eserler geçilirken ayrıca, makam ve usül bilgileri dönemi tavrı ve eserin formu hakkında bilgilerde verilir. Koro çalışmaları sırasında Türk müziği enstrümanı çalabilen üyelerimiz Koro şefimizin onayı ile koroya eşlik edebilirler ancak konser sırasında korist olarak sahneye çıkarlar. 

2. Enstrüman Kursları: Derneğimize yeterli başvuru olduğu takdirde profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilen enstrüman kurslarımız da mevcuttur. Ancak en az 8 kişilik bir sınıf oluşturmak gerekmektedir. Yeterli sayı sağlandığında Kemen, Bağlama, Ud, Kanun,Piyano, ve Klasik Gitar eğitmenlerimiz mevcuttur.

     Eğer siz de Koro veya herhangi bir enstrümana ilgi duyuyorsanız hemen dernek yöneticileri ile irtibata geçin ve aşağıdaki formu doldurun.

Müziğin ruhun gıdası olduğunu unutmayın.
Bizimle olun Sağlıklı kalın.
Murat Türkmen
Y.K.Başk.

KURS BAŞVURU FORMU

 
 
 
 
 
 
 
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret114481

KÜÇÜKÇEKMECE MÛSİKİ DERNEĞİ

Koro Kayıtları Devam Etmektedir

Keman - Bağlama kayıtları devam ediyor